Wintercafé 2: VPRO De Avonden
In VPRO’s De Avonden geven dichters, muzikanten en schrijvers het publiek inzage in hun eigen Utopia. Gustaaf Peek, Hisham Matar en Elif Batuman spreken over het schrijversgeluk. Presentatie: Jeroen van Kan en Lotje IJzermans. Muziek: het collectief Amarins & Le Gatte Negre. Nederlands- en Engelstalig.
Informatie
| Datum en tijd | zaterdag 22 januari 2011 21:05 tot 22:00 uur |
|---|---|
| Locatie | Filmhuis - zaal 7 |
In VPRO’s De Avonden geven dichters, muzikanten en schrijvers het publiek inzage in hun eigen Utopia. Schrijvers Gustaaf Peek en Hisham Matar schreven elkaar drie maanden lang brieven waarin ze elkaar wegwijs maakten in hun poetica. Het schrijversutopia? Bestaat dat daadwerkelijk en hoe idealistisch moet je zijn om te kiezen voor een schrijversleven? Vanavond ontmoeten zij elkaar voor het eerst live aan tafel. Beiden lezen fragmenten voor uit de briefwisseling en gaan met elkaar in gesprek over de vondsten tijdens de literaire Blind Date. Schrijfster Elif Batuman spreekt over het schrijversgeluk. Presentatie: Jeroen van Kan en Lotje IJzermans. Muziek: het collectief Amarins & Le Gatte Negre. Nederlands- en Engelstalig.
Discover
13 oktober 2026
Boek van mijn leven: Shantie Singh over 'De naamgenoot' van Jhumpa Lahiri
Shantie Singh koos als favoriet boek De naamgenoot van Jhumpa Lahiri. De debuutroman vertelt het ontroerende verhaal van twee generaties Indiërs die een eigen plek proberen te vinden in een nieuwe wereld.
6 oktober 2026
Week van het Nederlands: Maud & Roan brengen taal in beweging
Een unieke dubbelvoorstelling van Maud Vanhauwaert en Roan Kasanmonadi tijdens de Week van het Nederlands (10 t/m 18 oktober)
29 september 2026
Boek van mijn leven: Maddy Stolk over 'De tienduizend dingen' van Maria Dermoût
Maddy Stolk vertelt over De tienduizend dingen van Maria Dermoût, een klassieker uit 1955 die tot op de dag van vandaag wereldwijd lezers inspireert.