Amarins & Le Gatte Negre

maakt onbezorgde folkachtige popmuziek met diepgang. Dit vrolijke kwintet mengt invloeden uit de Balkan, de Arabische wereld, latin en Hollandse fanfarecultuur tot een zeer aanstekelijk geheel. Frontvrouw is Amarins Romkema, een jonge Friese zangeres en gitariste die eerder te horen was op albums van Lucky Fonz III. Amarins heeft een onbevangenheid die doet denken aan Fay Lovsky. In de bezetting horen we onder meer ukelele, viool, accordeon, gitaren en een staande bas. De vele optredens in binnen- en buitenland hebben de groep een volwassen geluid bezorgd zonder dat hun muziek heeft ingeboet aan spontaniteit.

Amarins & Le Gatte Negre
Amarins

Kijk terug

22 januari 2011 22:05-23:00 uur Filmhuis - zaal 7

Wintercafé 3: VPRO De Avonden

De zoektocht van VPRO's de Avonden naar Utopia gaat door, met voordrachten van Ernest van der Kwast en Hector Abad. Filosofen Menno van der Veen en Hans Achterhuis onderzoeken mogelijkheden van nieuwe Utopieën. Muziek: het collectief Amarins & Le Gatte Negre. Presentatie: Jeroen van Kan en Lotje IJzermans. Nederlands- en Engelstalig.

22 januari 2011 21:05-22:00 uur Filmhuis - zaal 7

Wintercafé 2: VPRO De Avonden

In VPRO’s De Avonden geven dichters, muzikanten en schrijvers het publiek inzage in hun eigen Utopia. Gustaaf Peek, Hisham Matar en Elif Batuman spreken over het schrijversgeluk. Presentatie: Jeroen van Kan en Lotje IJzermans. Muziek: het collectief Amarins & Le Gatte Negre. Nederlands- en Engelstalig.