Ode aan de Caraïbische vrouw
Austin Clarke en Drisana Deborah Jack, twee Caraïbische schrijvers in diaspora, spraken over de rol van de Caraïbische vrouw in hun werk. Bas Heijne leidde het gesprek. Engelstalig
Informatie
| Datum en tijd | zaterdag 21 januari 2006 22:55 tot 23:45 uur |
|---|---|
| Locatie | Theater aan het Spui - kleine zaal |
| Prijs | € 25,- (Uitpas € 23,50 CJP/studentenkaart/ooievaarspas € 12,50) |
Austin Clarke uit Barbados en Drisana Deborah Jack uit Sint Maarten, twee schrijvers in diaspora, spraken over de rol van de zwarte Caraïbische vrouw in hun werk. Ze is sterk, trots en zelfbewust, ondanks haar onderdrukte positie. Voor beide schrijvers blijft het geboorte-eiland een belangrijke bron van inspiratie. Deborah Jack presenteerde haar nieuwe dichtbundel Skin en Commonwealth Writers Prize-winnaar Austin Clarke las uit zijn pas verschenen roman Mijn leven in schande. Bas Heijne leidde het gesprek. Engelstalig.
Discover
13 oktober 2026
Boek van mijn leven: Shantie Singh over 'De naamgenoot' van Jhumpa Lahiri
Shantie Singh koos als favoriet boek De naamgenoot van Jhumpa Lahiri. De debuutroman vertelt het ontroerende verhaal van twee generaties Indiërs die een eigen plek proberen te vinden in een nieuwe wereld.
6 oktober 2026
Week van het Nederlands: Maud & Roan brengen taal in beweging
Een unieke dubbelvoorstelling van Maud Vanhauwaert en Roan Kasanmonadi tijdens de Week van het Nederlands (10 t/m 18 oktober)
29 september 2026
Boek van mijn leven: Maddy Stolk over 'De tienduizend dingen' van Maria Dermoût
Maddy Stolk vertelt over De tienduizend dingen van Maria Dermoût, een klassieker uit 1955 die tot op de dag van vandaag wereldwijd lezers inspireert.