New Perspectives: Rewriting Colonial History
Gesprek en voordracht over een nieuw perspectief op koloniale overheersing en doorwerking daarvan in het heden.
Informatie
| Datum en tijd | zaterdag 24 januari 2026 20:00 tot 21:00 uur |
|---|---|
| Locatie | Theater aan het Spui - Zaal 1 |
| Prijs |
15,- (t/m 30 jaar of Ooievaarspas) 25,- (Early Bird, t/m 26 december, daarna 35,-) 32,50 (DenHaagPas). |
José Eduardo Agualusa biedt een nieuw, niet-westers perspectief op koloniale overheersing en de doorwerking daarvan in het heden. Hij ging in gesprek over de rol die de westerse overheersing en het verzet daartegen speelt in hun werk en in onze huidige tijd. Gespreksleider was Andrew Makkinga. Agualusa droeg enkele fragmenten voor uit zijn werk.
In zijn nieuwste roman Meester van de trommels herschrijft José Eduardo Agualusa de koloniale geschiedenis van zijn land. Angola, dat oorspronkelijk uit meerdere koninkrijken bestond, heeft een langdurige koloniale overheersing door de Portugezen gekend. In zijn roman herschrijft Agualusa de geschiedenis van het koninkrijk Bailundo, in het centrale hoogland waar de auteur zelf ook vandaan komt. Dat koninkrijk bood langdurig verzet tegen de Portugezen maar werd in 1902 uiteindelijk toch door Portugal ingelijfd. In Agualusa's versie van de geschiedenis overwint echter het verzet en blijft Bailundo onafhankelijk, dankzij de inzet van magische trommels en voorouderlijke kennis van de natuur. In januari 2026 verschijnt de vertaling door Harrie Lemmens van deze roman, origineel getiteld Mestre dos batuques (2024), van José Eduardo Agualusa bij uitgeverij Koppernik.
New Perspectives: Rewriting Colonial History was samengesteld voor Writers Unlimited Festival door Ilonka Reintjens.
Discover
21 oktober 2026
Arianto Adipurwanto wint Sitor Situmorang Award tijdens Ubud Festival 2026
Tijdens het Ubud Writers & Readers Festival (21 t/m 25 oktober 2026) wordt voor het eerst de Sitor Situmorang Award uitgereikt. De eerste winnaar is Arianto Adipurwanto, die als onderdeel van de prijs naar Den Haag komt voor Writers Unlimited Festival 2027.
13 oktober 2026
Welbeschouwd: workshops literaire kritiek
Leer hoe je sterke recensies schrijft over proza, poëzie en graphic novels, of ga zelf aan de slag met een geschreven auteursinterview!
13 oktober 2026
Boek van mijn leven: Shantie Singh over 'De naamgenoot' van Jhumpa Lahiri
Shantie Singh koos als favoriet boek De naamgenoot van Jhumpa Lahiri. De debuutroman vertelt het ontroerende verhaal van twee generaties Indiërs die een eigen plek proberen te vinden in een nieuwe wereld.