Money to Burn
De aanleiding voor dit gesprek over de destructieve kracht van hebzucht en kapitalisme is de prachtige roman Geld als water (in de Engelse vertaling Money to Burn) van de Deense auteur Asta Olivia Nordenhof. Engels gesproken.
Geld als water is het eerste deel van een even indrukwekkend als gedurfd romanproject, de aftrap van een zevenluik, waarvan in januari 2025 het tweede deel Het duivelsboek verschijnt. Elk deel zal in verband staan met de uit winstbejag aangestoken brand op het cruiseschip de Scandinavian Star in 1990, waarbij 159 mensen het leven lieten.
Dario Goldbach neemt in zijn debuutroman De man die alles had (2023) de lezer mee op een wereldreis langs de excessen van het kapitalisme. En schrijver en theatermaker Marjolijn van Heemstra beschrijft hoe de menselijke drang tot koloniseren zich niet meer beperkt tot andere landen, maar zich ook uitstrekt tot andere planeten.
Moderator Roos van Rijswijk zal het gesprek leiden en aan de hand van de boeken van de auteurs dit onderwerp verder uitdiepen. Heeft kapitalisme een toekomst of is het moment van het barsten van de bubbel nabij?
Money to Burn is voor Writers Unlimited Festival 2025 samengesteld door Ilonka Reintjens.