Jong in Afrika
De Nigeriaanse schrijver Helon Habila gaf zijn handleiding voor onafhankelijk denken. Niq Mhlongo, schrijver uit Zuid-Afrika, ging met hem en gespreksleider Bas Heijne in gesprek over ambities en engagement. Engelstalig
Informatie
| Datum en tijd | zaterdag 21 januari 2006 20:15 tot 21:05 uur |
|---|---|
| Locatie | Theater aan het Spui - kleine zaal |
| Prijs | € 25,- (Uitpas € 23,50 CJP/studentenkaart/ooievaarspas € 12,50) |
'Stelt u zich eens voor dat u zelf, jong, getalenteerd en ambitieus, leeft in de antiutopie die Nigeria heet: de halve wereld heeft uw land keiharde sancties opgelegd; op de radio hoort u niet anders dan dat uw land door het slijk wordt gehaald', schrijft de Nigeriaanse schrijver Helon Habila in zijn debuut Wachten op een engel. Een roman over het leven en werk van een jonge journalist ten tijde van de onverbiddelijke dictatuur van president Abacha in Nigeria. Helon Habila ging met zijn Zuid-Afrikaanse generatiegenoot Niq Mhlongo in gesprek over ambities en engagement. Wat is je positie als je jong bent in Afrika? Wat zijn je kansen, wat je verantwoordelijkheden? Mhlongo debuteerde met de roman Dog Eat Dog, een beeldend en humoristisch verslag van zijn ervaringen in de post-apartheid generatie. Helon Habila opende het programma met zijn 'Handleiding voor de onafhankelijke geest'. Engelstalig.
Discover
21 oktober 2026
Arianto Adipurwanto wint Sitor Situmorang Award tijdens Ubud Festival 2026
Tijdens het Ubud Writers & Readers Festival (21 t/m 25 oktober 2026) wordt voor het eerst de Sitor Situmorang Award uitgereikt. De eerste winnaar is Arianto Adipurwanto, die als onderdeel van de prijs naar Den Haag komt voor Writers Unlimited Festival 2027.
13 oktober 2026
Welbeschouwd: workshops literaire kritiek
Leer hoe je sterke recensies schrijft over proza, poëzie en graphic novels, of ga zelf aan de slag met een geschreven auteursinterview!
13 oktober 2026
Boek van mijn leven: Shantie Singh over 'De naamgenoot' van Jhumpa Lahiri
Shantie Singh koos als favoriet boek De naamgenoot van Jhumpa Lahiri. De debuutroman vertelt het ontroerende verhaal van twee generaties Indiërs die een eigen plek proberen te vinden in een nieuwe wereld.