Gulliver's New Travels
Nukila Amal (Indonesië), Rustum Kozain (Zuid-Afrika), Atte Jongstra en Allard Schröder schreven samen Gulliver’s New Travels en brengen deze eigentijdse versie in een regie van Carel Alphenaar. Aansluitend gesprek met Bas Heijne. Engelstalig.
Informatie
| Datum en tijd | vrijdag 12 januari 2007 21:40 tot 22:01 uur |
|---|---|
| Locatie | Theater aan het Spui - grote zaal |
| Prijs | € 23,50 (Uitpas € 22,00 CJP/studentenkaart/ooievaarspas € 11,75) |
‘Mijn kleine vriend Grildrig.... Ik kan niet anders concluderen dan dat het merendeel van uw inwoners tot het schadelijkste, en verfoeilijkste ongedierte behoort dat Moeder Natuur ooit heeft toegestaan om zich op het oppervlak van de aarde te begeven’, schreef Jonathan Swift in zijn beroemde ‘reisverhaal’ Gulliver’s Travels. Tegenwoordig is vooral nog de tekenfilm-variant bekend, maar Swift wilde meer dan alleen vermaken. Hij hield zijn lezers een spiegel voor. Nukila Amal (Indonesië), Rustum Kozain (Zuid-Afrika), Atte Jongstra en Allard Schröder zochten nieuwe bestemmingen voor Gulliver. Ze schreven samen Gulliver’s New Travels en brachten deze eigentijdse versie in Winternachten op het toneel in een regie van Carel Alphenaar. Engels- en Nederlandstalig.
Discover
21 oktober 2026
Arianto Adipurwanto wint Sitor Situmorang Award tijdens Ubud Festival 2026
Tijdens het Ubud Writers & Readers Festival (21 t/m 25 oktober 2026) wordt voor het eerst de Sitor Situmorang Award uitgereikt. De eerste winnaar is Arianto Adipurwanto, die als onderdeel van de prijs naar Den Haag komt voor Writers Unlimited Festival 2027.
13 oktober 2026
Welbeschouwd: workshops literaire kritiek
Leer hoe je sterke recensies schrijft over proza, poëzie en graphic novels, of ga zelf aan de slag met een geschreven auteursinterview!
13 oktober 2026
Boek van mijn leven: Shantie Singh over 'De naamgenoot' van Jhumpa Lahiri
Shantie Singh koos als favoriet boek De naamgenoot van Jhumpa Lahiri. De debuutroman vertelt het ontroerende verhaal van twee generaties Indiërs die een eigen plek proberen te vinden in een nieuwe wereld.