Indonesië, land van buitenstaanders
Wie zijn de buitenstaanders in het hedendaagse Indonesië? Met Tash Aw en Andreas Harsono. Gespreksleider Paul van der Gaag. ENG
Informatie
| Datum en tijd | vrijdag 15 januari 2010 20:00 tot 21:00 uur |
|---|---|
| Locatie | Theater aan het Spui - kleine zaal |
| Prijs | €25,- (Uitpas €23,50 - CJP/Studenten/Ooievaarspas €12,50) |
De Maleisische schrijver Tash Aw en de Indonesische journalist Andreas Harsono praten over Indonesië als een land van enkel buitenstaanders. De personages in de laatste roman van Aw, Kaart van een Onzichtbare Wereld, horen allemaal thuis in Indonesië, maar ze zijn tegelijkertijd allemaal buitenstaander. Aw's eerste roman, De Zijdehandelaar, draaide ook om buitenstaanders, maar toen ging het over de positie van Chinezen in Zuidoost Azië. De non-fictie schrijver Andreas Harsono werkt als journalist in Indonesië en schrijft ook voor een Maleisische krant. Hij is bezig aan een boek met de veelzeggende titel A Nation in Name: Debunking the Myth of Indonesian Nationalism. Het gesprek neemt het jaar 1964 van de roman van Aw als uitgangspunt; het jaar waarin Indonesië op de rand van burgeroorlog balanceerde. Vandaar bekijken de schrijvers, reizend door de tijd, het land met de ogen van buitenstaanders. Wie was wanneer een buitenstaander? Hoe keken zij naar Indonesië? Hoe ziet dat er vandaag de dag uit: wie zijn de buitenstaanders van nu, en wie is ‘binnen’? ENG
Discover
21 oktober 2026
Arianto Adipurwanto wint Sitor Situmorang Award tijdens Ubud Festival 2026
Tijdens het Ubud Writers & Readers Festival (21 t/m 25 oktober 2026) wordt voor het eerst de Sitor Situmorang Award uitgereikt. De eerste winnaar is Arianto Adipurwanto, die als onderdeel van de prijs naar Den Haag komt voor Writers Unlimited Festival 2027.
13 oktober 2026
Welbeschouwd: workshops literaire kritiek
Leer hoe je sterke recensies schrijft over proza, poëzie en graphic novels, of ga zelf aan de slag met een geschreven auteursinterview!
13 oktober 2026
Boek van mijn leven: Shantie Singh over 'De naamgenoot' van Jhumpa Lahiri
Shantie Singh koos als favoriet boek De naamgenoot van Jhumpa Lahiri. De debuutroman vertelt het ontroerende verhaal van twee generaties Indiërs die een eigen plek proberen te vinden in een nieuwe wereld.