Humor en ongemak
Onweerstaanbaar grappig kunnen schrijven, met Viv Groskop en Joost Oomen. Moderator: Ellen Deckwitz.
Informatie
| Datum en tijd | zaterdag 25 januari 2025 22:15 tot 23:05 uur |
|---|---|
| Locatie | Theater aan het Spui - Zaal 1 |
| Prijs |
Jongeren t/m 30 jr 15,- Regulier 35,- Ooievaarspas 15,- DenHaagPas 32,50. |
Humor is heerlijk, populair en interessant. Want met humor valt allerlei ongemak weg te lachen. Boeken en gedichten zijn nogal eens ongemakkelijk. Schrijvers, theatermakers en performers Joost Oomen en Viv Groskop - beiden zeer kundig in hanteren van de lach - bezagen de rol van humor en ongemak in de literatuur onder gespreksleiding van dichter Ellen Deckwitz. Engels gesproken.
Joost Oomen is dichter, schrijver, theatermaker en drummer. Zijn romandebuut Het Perenlied (2022) is een 'teder, vrolijk, optimistisch en overweldigend verhaal' (Tzum). Visjes: een avontuur op Salina (2022) is zowel reisverslag als lofzang op Italiaanse eilanden. Lievegedicht (2023) zijn eerste dichtbundel, kreeg - ongebruikelijk - herdruk na herdruk. Zijn roman Het paradijs van slapen (2024) gaat over liefde, dood, Friesland, Terschelling, kunst en euthanasie. Joost draagt met regelmaat in TV-programma's gedichten voor; in zijn theatervoorstelling Alle dichters hebben gouden helikopters legde hij uit hoe dichtkunst werkt aan de hand van verhalen over dichters en eigen werk. Daarnaast is hij een van de drie oprichters van het instagramkanaal @poëzieiseendaad.
Viv Groskop is een Britse auteur, stand up comedian, radiomaker en performance coach. Ze schreef bestsellers als How to Own the Room: Women and the Art of Brilliant Speaking (2018) en Happy High Status: How to Be Effortlessly Confident (2023). Haar How to Own the Room is de grootste podcast over spreken in het openbaar ter wereld en bevat interviews met Hillary Clinton, Margaret Atwood en Julie Andrews. Haar andere boeken zijn The Anna Karenina Fix: Life Lessons from Russian Literature en Au Revoir, Tristesse: Lessons in Happiness from French Literature. Ze is regelmatig op BBC TV en radio en gaf zes jaar uitverkochte one-woman comedy shows op het Edinburgh Fringe Festival.
Ellen Deckwitz is dichter, columnist, recensent en presentator op literaire podia, waaronder Writers Unlimited. Voor haar De steen vreest mij (2011) won ze de C. Buddingh'-prijs voor het beste dichtdebuut. Haar bundel Hogere natuurkunde (2019) is deels reisverhaal, deels mythe, deels getuigenis en het resultaat van gesprekken die Deckwitz voerde met mensen wier wortels ook in voormalig Nederlands-Indië liggen. In 2022 verscheen Eerste hulp bij poëzie, een omnibus waarin haar bundels Olijven moet je leren lezen (2020) en Dit gaat niet over grasmaaien (2021) zijn opgenomen. Deckwitz schrijft columns voor NRC Handelsblad, leest in haar NPO Radio Luister-podcast Poezie vandaag elke werkdagochtend een Nederlands of vertaald gedicht voor, en is een van de drie recensenten van de podcast Boeken FM.
Humor en ongemak was voor Writers Unlimited Festival 2025 samengesteld door Ilonka Reintjens.
Discover
25 augustus 2026
Writers Unlimited heeft een nieuw jasje!
Onze nieuwe huisstijl, logo en website zijn ontworpen door Ontwerpwerk.