Everything You Never Asked About Adoption
Met Sharid Alles en Ennatu Domingo.
Informatie
| Datum en tijd | zaterdag 20 januari 2024 21:05 tot 21:50 uur |
|---|---|
| Locatie | Theater aan het Spui - Zaal 2 |
| Prijs |
Vroegboekprijs t/m 26 december €25 Regulier €30 Ieder t.m. 30 jaar / Ooievaarspas €15 DenHaagPas €27,50 |
In Everything you never asked about Adoption sprak journalist en podcastmaker Sharid Alles met schrijver Ennatu Domingo over haar boek Burnt Eucalyptus Wood, haar zoektocht naar antwoorden op haar vragen over identiteit en de band die ze heeft met haar geboorteplaats Ethiopië.
"Waar kom je vandaan? Wie zijn je echte ouders? Zou je ze willen ontmoeten?" Deze vragen worden herhaaldelijk, tot vermoeiens toe, gesteld aan geadopteerden. Maar ze gaan zelden in op de vragen waar de geadopteerden zelf over nadenken.
In dit programma gingen Sharid Alles en Ennatu Domingo, elk met een adoptiegeschiedenis, met elkaar in gesprek over de echt relevante onderwerpen. Wat betekent het om een gevoel van eigenwaarde op te bouwen als het verleden onbekend is? Hoe beïnvloedt het opgroeien in een adoptiegezin de manier waarop je je eigen identiteit waarneemt en vormgeeft? Voor welke uitdagingen kunnen geadopteerden komen te staan als ze hun culturele en persoonlijke identiteit proberen te begrijpen?
Ennatu Domingo debuteerde in 2022 met haar biografische verhaal Burnt Eucalyptus Wood: On Origins, Language and Identity. Op 7-jarige leeftijd kwam ze als geadopteerde naar Barcelona, maar ze vergat nooit haar vroege jaren in Ethiopië. Haar boek staat vol liefdevolle herinneringen maar laat ook de sociaaleconomische realiteit zien. Ze verbeeldt op indrukwekkende wijze de zoektocht naar verbondenheid die veel geadopteerde en migrantenkinderen zo goed kennen.
Sharid Alles is radiomaker, schrijver, presentator en podcaster. Twaalf jaar werkt Sharid als presentator, radio-dj, producer, redacteur en eindredacteur voor FunX, NPO Radio 1, NPO Radio 2, 3FM en NPO Radio 6. Ze brengt twee kinderboeken uit: Rocca en het geheime toverrecept (2018) en Rocca en de verdwijning van Oma Sala (2022).
Discover
21 oktober 2026
Arianto Adipurwanto wint Sitor Situmorang Award tijdens Ubud Festival 2026
Tijdens het Ubud Writers & Readers Festival (21 t/m 25 oktober 2026) wordt voor het eerst de Sitor Situmorang Award uitgereikt. De eerste winnaar is Arianto Adipurwanto, die als onderdeel van de prijs naar Den Haag komt voor Writers Unlimited Festival 2027.
13 oktober 2026
Welbeschouwd: workshops literaire kritiek
Leer hoe je sterke recensies schrijft over proza, poëzie en graphic novels, of ga zelf aan de slag met een geschreven auteursinterview!
13 oktober 2026
Boek van mijn leven: Shantie Singh over 'De naamgenoot' van Jhumpa Lahiri
Shantie Singh koos als favoriet boek De naamgenoot van Jhumpa Lahiri. De debuutroman vertelt het ontroerende verhaal van twee generaties Indiërs die een eigen plek proberen te vinden in een nieuwe wereld.