Boek van mijn leven: Simon(e) van Saarloos in gesprek met Sophia Blyden
Over Freshwater van Akwaeke Emezi.
Informatie
| Datum en tijd | vrijdag 23 januari 2026 21:10 tot 21:30 uur |
|---|---|
| Locatie | Filmhuis - Studio A |
| Prijs |
15,- (t/m 30 jaar of Ooievaarspas) 25,- (Early Bird, t/m 26 december, daarna 35,-) 32,50 (DenHaagPas). |
Schrijvers vertellen over hun favoriete boek: het boek dat hen inspireert of raakt; het boek dat richting geeft aan hun artistieke, morele of intellectuele kompas. Kortom: het boek dat ze iedereen aanraden. Interview: Sophia Blyden.
Simon(e) van Saarloos koos als favoriete boek Freshwater (2018), het romandebuut van de Nigeriaanse schrijver Akwaeke Emezi. Het vertelt het semi-autobiografische verhaal van de hoofdpersoon, die de lezer kent als ‘The Ada’. De belangrijkste vertelstem in de roman is ogbanje, goden uit de Igbo-religie, die Ada bezitten en zich manifesteren in meerdere verschillende en gekarakteriseerde persoonlijkheden, zowel behulpzaam als vijandig.
Discover
21 oktober 2026
Arianto Adipurwanto wint Sitor Situmorang Award tijdens Ubud Festival 2026
Tijdens het Ubud Writers & Readers Festival (21 t/m 25 oktober 2026) wordt voor het eerst de Sitor Situmorang Award uitgereikt. De eerste winnaar is Arianto Adipurwanto, die als onderdeel van de prijs naar Den Haag komt voor Writers Unlimited Festival 2027.
13 oktober 2026
Welbeschouwd: workshops literaire kritiek
Leer hoe je sterke recensies schrijft over proza, poëzie en graphic novels, of ga zelf aan de slag met een geschreven auteursinterview!
13 oktober 2026
Boek van mijn leven: Shantie Singh over 'De naamgenoot' van Jhumpa Lahiri
Shantie Singh koos als favoriet boek De naamgenoot van Jhumpa Lahiri. De debuutroman vertelt het ontroerende verhaal van twee generaties Indiërs die een eigen plek proberen te vinden in een nieuwe wereld.