Boek van mijn leven: Sheena Patel in gesprek met Anne Jonker
Over Rebecca van Daphne du Maurier.
Informatie
| Datum en tijd | vrijdag 23 januari 2026 20:10 tot 20:30 uur |
|---|---|
| Locatie | Filmhuis - Studio A |
| Prijs |
15,- (t/m 30 jaar of Ooievaarspas) 25,- (Early Bird, t/m 26 december, daarna 35,-) 32,50 (DenHaagPas). |
Schrijvers vertellen over hun favoriete boek: het boek dat hen inspireert of raakt; het boek dat richting geeft aan hun artistieke, morele of intellectuele kompas. Kortom: het boek dat ze iedereen aanraden. Interview: Anne Jonker.
Sheena Patel koos als favoriet boek Rebecca, het bekendste boek (1938) van de Britse schrijver Daphne du Maurier en de basis voor de gelijknamige verfilming door Alfred Hitchcock. Op reis in Zuid-Frankrijk wordt een verlegen jonge vrouw verliefd op de knappe, rijke weduwnaar Maxim de Winter. Het stel trouwt en vertrekt naar Manderley, Maxims landhuis aan de kust van Cornwall. Daar komen de minder goede kanten van Maxims karakter naar boven en lijkt in elke kamer nog de geest rond te waren van zijn beeldschone eerste vrouw, Rebecca.
Discover
21 oktober 2026
Arianto Adipurwanto wint Sitor Situmorang Award tijdens Ubud Festival 2026
Tijdens het Ubud Writers & Readers Festival (21 t/m 25 oktober 2026) wordt voor het eerst de Sitor Situmorang Award uitgereikt. De eerste winnaar is Arianto Adipurwanto, die als onderdeel van de prijs naar Den Haag komt voor Writers Unlimited Festival 2027.
13 oktober 2026
Welbeschouwd: workshops literaire kritiek
Leer hoe je sterke recensies schrijft over proza, poëzie en graphic novels, of ga zelf aan de slag met een geschreven auteursinterview!
13 oktober 2026
Boek van mijn leven: Shantie Singh over 'De naamgenoot' van Jhumpa Lahiri
Shantie Singh koos als favoriet boek De naamgenoot van Jhumpa Lahiri. De debuutroman vertelt het ontroerende verhaal van twee generaties Indiërs die een eigen plek proberen te vinden in een nieuwe wereld.