Boek van mijn leven: Pamela Sneed in gesprek met Sophia Blyden
Over Weg naar huis (Homegoing) van Yaa Gyasi.
Informatie
| Datum en tijd | vrijdag 23 januari 2026 20:40 tot 21:00 uur |
|---|---|
| Locatie | Filmhuis - Studio A |
| Prijs |
15,- (t/m 30 jaar of Ooievaarspas) 25,- (Early Bird, t/m 26 december, daarna 35,-) 32,50 (DenHaagPas). |
Schrijvers vertellen over hun favoriete boek: het boek dat hen inspireert of raakt; het boek dat richting geeft aan hun artistieke, morele of intellectuele kompas. Kortom: het boek dat ze iedereen aanraden. Interview: Sophia Blyden.
Pamela Sneed vertelt over Weg naar huis (2017, oorspronkelijke titel Homegoing) van Yaa Gyasi. Twee halfzussen groeien op in het achttiende-eeuwse Ghana. Effia wordt uitgehuwelijkt aan een Engelsman, om vervolgens in weelde te leven. Esi wordt verkocht als slaaf en op de boot naar Amerika gezet. Weg naar huis vertelt over de levens van hun nakomelingen in de daaropvolgende driehonderd jaar. Yaa Gyasi laat de invloed zien van slavernij op meerdere generaties en beweegt zich vrijelijk door de geschiedenis - van de stammenstrijd en slavernij in Ghana naar de Burgeroorlog in Amerika, en van de kolenmijnen in het zuiden van de Verenigde Staten naar de volksverhuizingen richting Manhattan in de twintigste eeuw.
Discover
13 oktober 2026
Boek van mijn leven: Shantie Singh over 'De naamgenoot' van Jhumpa Lahiri
Shantie Singh koos als favoriet boek De naamgenoot van Jhumpa Lahiri. De debuutroman vertelt het ontroerende verhaal van twee generaties Indiërs die een eigen plek proberen te vinden in een nieuwe wereld.
6 oktober 2026
Week van het Nederlands: Maud & Roan brengen taal in beweging
Een unieke dubbelvoorstelling van Maud Vanhauwaert en Roan Kasanmonadi tijdens de Week van het Nederlands (10 t/m 18 oktober)
29 september 2026
Boek van mijn leven: Maddy Stolk over 'De tienduizend dingen' van Maria Dermoût
Maddy Stolk vertelt over De tienduizend dingen van Maria Dermoût, een klassieker uit 1955 die tot op de dag van vandaag wereldwijd lezers inspireert.