Theo van den Boogaard
(Castricum, 1948) werd als striptekenaar vooral bekend met zijn Sjef van Oekel-strips. Op zijn vijftiende verscheen zijn eerste stripboek al, Mark, boter bij de vis. Daarna maakte hij strips voor o.a. de Hitweek, waarin hij aan de hand van liedteksten de maatschappij op de hak nam. Later tekende hij ook strips voor o.a. Voetbal International. In 1976 verscheen in Nieuwe Revu zijn eerste strip over Sjef van Oekel, gebaseerd op de bekende maar ietwat omstreden tv-creatie van Wim T. Schippers - die werd gespeeld door Dolf Brouwers. De succesvolle serie werd later stopgezet omdat Brouwers, die niets kreeg voor de strips, niet langer afgebeeld wenste te worden als vloekende, op porno beluste man. In de afgelopen jaren sloeg Van den Boogaard een andere weg in met strips over Amsterdam en het album Bob Dylan Illustrated (onder het alias Theo Bogart) met tekeningen bij liedjes van Bob Dylan. Hij trad diverse malen op met zijn Dylanrepertoire, waarbij hij zelf zingt bij plaatjes uit zijn strip.
Kijk terug
Met de striptekenaar aan tafel: Theo van den Boogaard
Schuif aan bij de stamtafel. We luisteren naar de favoriete muziek van de striptekenaar en gaan met hem in gesprek. Laat uw stripboeken te laten signeren! Nederlandstalig.
De tekst van mijn leven: Theo van den Boogaard
Spreek met de striptekenaar over de tekst van zijn keuze. Tanja Jadnanansing en Arjan Peters presenteren. Nederlandstalig.
De grenzen van het betamelijke: strips van Theo van den Boogaard en Rudolf Kahl
De stripauteurs Rudolf Kahl en Theo van den Boogaard overschrijden grenzen in woord en beeld. Kahl door zijn complete inventarisatie van de uniformen uit het Duitse nationaal-socialisme en Van den Bogaard door zijn onbeschaamde, vrijmoedige strips. Peter Breedveld praat met hen. Nederlandstalig